Bert Ernste – Utrecht | São Paulo • weblog

Brazilië, West-Papua, media en meer

Dodenherdenking

7 comments

Foto van standbeeld van man

Maarn (Utrecht) 2018

Ter gelegenheid van dodenherdenking vandaag het monument voor de gevallenen in Maarn op de Utrechtse heuvelrug.

Meer over de geschiedenis van dodenherdenking: Wanneer begon de traditie van twee minuten stilte? (Andere Tijden).

Written by Bert Ernste

mei 4th, 2019 at 5:24 am

7 Responses to 'Dodenherdenking'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dodenherdenking'.

 1. Vanavond sta ik 2 minuten stil bij ons op de brink in ons dorp Ik vind het heel belangrijk dat we stil blijven staan en alle mensen herdenken die hun leven gaven voor de vrijheid,het groepje op de Brink wordt d steeds kleiner maar de laatste jaren is er ook steeds een klas kinderen van de lagere school bij die elk een bloem leggen bij het monumentje in ons dorp

  Marie sassen -Doyer

  4 mei 19 at 07:49

 2. Het monument op de Brink in Ruinen:

  Bert Ernste

  4 mei 19 at 11:32

 3. Wat goed Bert dat je dit kleine monument in ons dorp heb t gevonden We hebben er sinds een paar jaar ook nog een plaquette bij met de namen van een paar joodse dorpsbewoners die uit ons dorp naar de vernietigings kampen zijn gegaan

  Marie sassen -Doyer

  4 mei 19 at 15:39

 4. Wondermooi voor dit soort dingen, dat internet:

  Bert Ernste

  4 mei 19 at 15:45

 5. Ik heb hier in Brazilië ook om 10 uur Nederlandse tijd aan de Dam gedacht. En aan mijn vader die vijftig jaar geleden plotseling overleed.
  https://www.coolsma.net/Memorie/memorie/memorie-46-hoe-mijn-vader-afscheid-nam/
  En ik heb mijn Braziliaanse huisgenote vertelt waarom 4 en 5 mei in Nederland herdenkingsdagen zijn.

  Constant Coolsma

  4 mei 19 at 21:28

 6. Wat knap dat je ook dit gedenkteken hebt kunnen vinden Ik heb er gisteren avond gestaan en twee minuten stilte gehouden En geluisterd naar de toespraak van de burgemeester en een Rabbijn en een school kind met een verhaal en uiteraard het Wilhelmus en het was ZO koud en we stonden aldoor stram in de houding .. Schoolkinderen legden bloemen en daardoor waren hun ouders er ook . Ze mogen in de volgende jaren wel een paar stoelen er bij zetten want we worden steeds ouder en het is meestal nog zo koud ook . Prettig weekend

  Marie sassen -Doyer

  5 mei 19 at 08:06

 7. In gedachten zie ik u daar met zijn allen staan. Het was inderdaad erg koud gisteren. Die stoelen zijn een goed idee – met een dekentje!
  Goed weekeinde!

  Bert Ernste

  5 mei 19 at 08:12

Leave a Reply