In het Utrechtse Spoorwegmuseum is dit rijtuig uit 1891 van de paardentram tussen Utrecht en Zeist te zien.
De foto met een dergelijk rijtuig met paarden is van Wikipedia.
Brazilië, West-Papua, media en meer
In het Utrechtse Spoorwegmuseum is dit rijtuig uit 1891 van de paardentram tussen Utrecht en Zeist te zien.
De foto met een dergelijk rijtuig met paarden is van Wikipedia.
Een mooie paarden tram. In de winter en bij ander slecht weer zal het er erg koud in zijn geweest.
Marie sassen -Doyer
11 nov 21 at 11:09 edit_comment_link(__('Edit', 'sandbox'), ' ', ''); ?>
Het oude traject van deze tram is in het bosgebied tussen Zeist (huis ter heide) en Bilthoven een mooi fietspad. Iets hoger gelegen dan het omliggende bos, met een duidelijk herkenbaar talud.
Halverwege (meer aan de Bilthovense kant) heeft iemand een oude treinwagon als woning in gebruik. erg fraai.
Roland
11 nov 21 at 15:50 edit_comment_link(__('Edit', 'sandbox'), ' ', ''); ?>
“De spoorlijn Bilthoven – Zeist is grotendeels vervangen door een fietspad. Langs dat fietspad vond je hier en daar nog aanwijzingen dat er ooit een spoorlijn heeft gelopen, al heeft het rijtuig op deze foto nooit op deze lijn dienstgedaan. Het is namelijk een elektrisch motorrijtuig van de vroegere ZHESM, de eerste elektrische spoorlijn in Nederland. Het is hier na de oorlog als noodwoning terecht gekomen, evenals een ander rijtuig verderop in het bos.”
Bert Ernste
11 nov 21 at 16:49 edit_comment_link(__('Edit', 'sandbox'), ' ', ''); ?>
Bert Ernste
11 nov 21 at 16:54 edit_comment_link(__('Edit', 'sandbox'), ' ', ''); ?>
Hierboven wordt het traject van de trein beschreven.
Het traject van deze tram was echter een geheel andere. De tram startte op station Utrecht en verliet de stad oa via de Voorstraat Biltstraat en Fort de Bilt. Daarna Biltsestraatweg en in de Bilt de Dorpsstraat. Vervolgens door wat nu de Holle Bilt heet en daarna via de Utrechtseweg naar Zeist. Via Het Rond de Donkerelaan en de Slotlaan naar station Zeist (toen dat was gebouwd). Station Zeist was het eindpunt (en beginpunt).
I Steenbeek
12 jul 23 at 18:56 edit_comment_link(__('Edit', 'sandbox'), ' ', ''); ?>
Bert Ernste
12 jul 23 at 19:04 edit_comment_link(__('Edit', 'sandbox'), ' ', ''); ?>